zjutraj in smo bile že vse nestrpne pričakovanj kako bi izgledal dan na Havirovski šoli, kjer izvajajo praktični pouk. Sprva smo bile sramežljive, ko smo se začele spoznavati z dijaki, po pogovoru z njimi pa smo se kaj kmalu sprostile. Z nasmehom na obrazu nas je pričakala dijakinja šole, katera je bila kasneje naša prevajalka češkega jezika. V šolskem salonu smo spoznale drugačne pripomočke za OV in HTO pa tudidrugačne tehnike. Eno izmed tehnik smo tudi preizkusile na učiteljici Lidiji. V času ko smo me bile v salonu, je profesorica Verdenik  spremljala pouk matematike v 1. in 3. letniku na njihovi šoli, katera je ločena od šolskih salonov. Med opazovanjem praktičnega pouka smo zasledile da so dijaki bolj sramežljivi in skromni. Po končanem delu nas je doma pričakal velik nered v kuhinji in popravljanje blogov.  Proti večeru smo bile povsem izmučene, zato smo se zgodaj odpravile v posteljo.