Končno se je vse skupaj začelo. Ko smo odhajale iz apartmaja smo tudi spoznali punci iz kozmetične šole. Oni dve sta prav tako slovenki na izmenjavi. Zelo sta prijetni in hitro smo se ujele. Zjutraj smo obiskale šolo kjer so nas lepo sprejeli, nam organizirali urnik, in razkazali šolo. Šola je dosti večja kot naša. Na šoli se poleg frizerjev izobražujejo še pedagogi, socialni delavci in kozmetiki zato imajo šolo opremljeno tudi za te stroke. Fasciniralo nam je tudi dejstvo da imajo na stopniščih posebna dvigala za invalidske dijake in to da si malice nosijo sami,kosilo pa imajo orgnizirano. Frizerji imajo tudi tekmovanja in revije, njihova pričeska pa je bila letošnja državna zmagovalka. Prof. Verdenik je spoznala profesorico za matematiko ugotovili sta , sta obe povezani z Baško. » Svet je res majhen«…Praktični pouk pa obiskujejo v čisto ločeni stavbi, kar dosti oddaljeni od šole in pri delodajalcih prav tako ne. Nato smo se odpravile po prvih nakupih. Imamo pa še eno manjšo težavico saj nikakor ne moremo najti navadne vode ki ni gazirana. Ko pa smo prišle v apartma smo si skuhale prvo večerjo na češkem, med njeno pripravo pa so se že vneli prvi kuharski prepiri.