Zjutraj je po nas prišel ravnatelj tukajšnje šole in nas odpeljal do šole, kjer smo se zbrale dekleta iz različnih držav, ki smo na izmenjavi. Nato smo se z avtobusom skupaj odpeljali na pot proti vulkanu El Teide. Približno 5km pred vulkanom smo se ustavili na informacijski točki in si ogledali film, v katerem smo izvedele vse o nastanku Kanarskih otokov ter nastanku vulkana El Teide. Po filmu smo se odpravili naprej na pot in se peljali malo naprej od vulkana ter si ogledali skalnato okolico zraven njega. Nato smo odšle v trgovinico s spominki ter odšle nazaj na avtobus. Mislile smo, da bomo potem odšli še na gondolo ter se z njo odpeljali na vulkan, a se tam nismo niti ustavili temveč samo peljali mimo in krenili nazaj proti šoli. Ko smo prispeli nazaj, nas je ena od profesoric odpeljala do našega stanovanja, me pa smo si nato privoščile smuti in hamburger v baru pod našim stanovanjem.