MOI (živijo)

Jutro je bilo v našem stanovanje precej nemirno. Budilka je zjutraj odspala malo dlje in znjo tudi mi. A vseeno smo imeli dovolj časa, da smo se uredili in odšli proti šoli. Tam nas je sprejela finska koordinatorka Seija in dva dijaka. Kasneje so se na predstavitvi pridružili še ostali dijaki in predstavili smo jim Slovenijo. Koordinatorka nam je predstavila finsko šolstvo in njihovo šolo. Zanimivo se nam je zdelo trajno ravnanje, ki se ga učijo. Čudno nam je bilo, da modeli storitve plačujejo. Po kosilu smo šli na podzemno železnico in se odšli dogovarjat v salone za naš prvi delovni dan. Ko smo po dolgem dnevu prišli domov smo si pripravili pozno kosilo, katerega priprava je bila vse prej kot posrečena. Vseeno smo se najedli piščančka in riža (ki smo ga skuhali za cele helsinke). Uzeli smo si zaslužen pocitek, skočili pod tuš in se počasi odpravili spat.

MOI MOI (čao)

Urša 💋